Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

27.APRĪLĪ TEHNOLOĢISKĀS MIGRĀCIJAS LAIKĀ IZMAIŅAS E-PARAKSTA RĪKOS

2024-04-23

Sestdien, 27. aprīlī nebūs iespējams apliecināt e-Identitāti un parakstīt dokumentus ar eParaksts mobile, eID un eParaksts karti. Tiks veikti eParaksta sistēmu tehniskie darbi.

Līdz ar pāreju uz jaunu tehnoloģisko platformu, eParaksta lietotājiem 27. aprīlī (tehnoloģiskās migrācijas laikā)  būs ierobežota eParaksta rīku darbība. Pēc tehnoloģiskās migrācijas pabeigšanas, visiem eParaksts mobile lietotājiem savā lietotnē būs jāizveido jauna eParaksta parole. 

Migrācija uz jaunu tehnoloģisko platformu tiek veikta sekojot arvien pieaugošajiem drošības un lietojamības izaicinājumiem, kā arī, lai nodrošinātu pakalpojumu atbilstību eIDAS regulas prasībām un arī turpmāk attīstītu un pilnveidotu eParaksta pakalpojumu klāstu. 

Tehnoloģisko migrāciju paredzēts uzsākt 27. aprīļa pusnaktī (naktī no 26. aprīļa uz 27. aprīli) un tā ilgs aptuveni diennakti. Tehnoloģiskās migrācijas laikā vairākas stundas eParaksta pakalpojumi nebūs pieejami, bet pēc tam tiks pakāpeniski atjaunoti. 

Tehnoloģiskās migrācijas laikā:   

  •  nebūs iespējams apliecināt e-Identitāti un darījumus internetbankās, valsts iestādēs un pie pakalpojumu sniedzējiem;
  • nebūs iespējams parakstīt dokumentus ar eParaksts mobile, eID un eParaksts karti portālā eParaksts.lv un klientu integrētajos risinājumos;
  • e-Identitātes apliecināšana ar eParaksta rīkiem nedarbosies arī Vienotajā pieteikšanās modulī;
  • nebūs pieejams portāls eParaksts.lv; 
  • nedarbosies mobilās lietotnes eParaksts mobile un eParakstsLV. 

Platformas maiņa ietekmēs arī organizācijas, kas ir integrējušas dokumentu parakstīšanu ar eParaksta rīkiem savās iekšējās dokumentu vadības sistēmās vai klientu portālos, tāpēc aicinām iedzīvotājus un organizācijas dokumentu parakstīšanu ieplānot pirms vai pēc tehnoloģiskās migrācijas. 

Pārtraukumu laikā būs iespējams  

  • parakstīt dokumentus programmā eParakstītājs 3.0 ar eID karti. Pārliecinies, ka Tavā datorā ir programma eParakstītājs 3.0 un Tev  ir eID karte un tās PIN kodi; 
  • apturēt vai anulēt eID kartes sertifikātus, zvanot uz eParaksta klientu apkalpošanas tālruni - 67108787. 

 Svarīgi! Kas eParaksts mobile lietotājiem jādara sākot no 28.aprīļa?

eParaksts mobile lietotājiem pēc tehnoloģiskās migrācijas beigām savā lietotnē  jāizveido jauna eParaksta parole, lai varētu parakstīt dokumentus ar eParaksts mobile.

Iedzīvotāji tiek aicināti būt vērīgi, jo šobrīd kibernoziedznieki izmanto ikvienu iespēju, lai iegūtu personas datus. LVRTC atgādina, ka paroles izveidi personas veic savos viedtālruņos lietotnē eParaksts mobile, tāpēc nekur citur personas vai eParaksta piekļuves dati nav jāievada. Aicinām sekot LVRTC instrukcijām par to, kā izveidot jaunu paroli. Pamācība pieejama šeit

eID kartes lietotājiem pēc sistēmu migrācijas nekādas darbības nav jāveic un karti varēs izmantot tāpat kā līdz šim.

Platformas maiņa ietekmēs gan visus eParaksts mobile lietotājus, gan arī organizācijas, kas ir integrējušas dokumentu parakstīšanu ar eParaksts mobile savās iekšējās dokumentu vadības sistēmās vai klientu portālos, tāpēc aicinām iedzīvotājus un organizācijas dokumentu parakstīšanu ieplānot pirms vai pēc tehnoloģiskās migrācijas.

Kā atjaunot eParaksta paroli?

Sākot no 28. aprīļa iedzīvotāji varēs izveidot jaunu eParaksts mobile parakstīšanas paroli. Ja eParaksta tehnoloģiskās platformas migrācija tika pabeigta agrāk, lietotāji portālā eParaksts.lv tiks informēti par iespēju atsākt lietot eParakstu un izveidot jaunu paroli.

Paroles izveide ir vienkārša un ikviens pats to var paveikt savā viedtālrunī.  Lai izveidotu paroli,  jāatver lietotne eParaksts mobile un jānospiež  poga "eParaksts mobile statuss". Informācija par paroles izveidi ikvienam ir pieejama portālā eParaksts.lv. Svarīgi šo paroli izveidot tikai pēc tehniskās migrācijas beigām, un ātrāk to darīt nav nepieciešams.

Tiklīdz eParaksts mobile parole tiks izveidota no jauna, dokumentu parakstīšana atkal būs iespējama.

eParaksts mobile, pārliecinies, ka lietotnē ir atjaunota eParaksta parole. Pamācība pieejama https://www.eparaksts.lv/.../Ka_atjaunot_eParaksts_paroli