Ielādējam saturu... Lūdzu uzgaidiet!

Pasākumi

21. aprīlis
ĒRGĻU TEĀTRA IZRĀDE "SNIEGA KARALIENE" ĒRGĻU SAIETA NAMĀ

21. APRĪLĪ ĒRGĻU TEĀTRA IZRĀDE "SNIEGA KARALIENE" ĒRGĻU SAIETA NAMĀ

Ērgļu teātra izrāde ar lellēm bērniem un pieaugušajiem pēc H. K. Andersena pasakas motīviem

"SNIEGA KARALIENE"

Biļetes cena 3.00 Eur

         H.K. Andersena populārās pasakas "Sniega karaliene" galvenie varoņi ir Gerda un Kajs. Kādā ziemas vakarā Sniega karaliene nolaupa Kaju un aizved uz savu pili, kurā viss ir no ledus. Arī zēna sirds pārvēršas ledū. Gerda dodas draugu meklēt; viņas labā griba un mīlestība ir stiprāka par grūtajiem pārbaudījumiem, tā spēj atkausēt Kaja sirdi.

Izrādes vadmotīvs ir draudzība, kas jākopj. Tad tā sniedz drošību un palīdz atklāt un ieraudzīt sevi. Atklāt savu spēku un līdzcilvēku nozīmību. Gerdas mīlestība un ticība draudzībai paver visas takas, ceļā sastaptie cilvēki un dzīvnieki, ne mirkli nešauboties palīdz.

        Izrādi ar lellēm bērniem un pieaugušajiem, kurā tiek izmantoti gandrīz visi iespējamie leļļu paņēmieni, kā arī parasta, atklāta aktierspēle, veidojusi Ērgļu teātra režisore Ieva Lapiņa, režisores asistente Kaiva Bukovska un mūzikas autors Emīls Jansons. 

    Izrādē katram aktierim jāatveido vairāki tēli. Tiem katrā savā uznācienā jāatklāj leļļu aktiera un lelles saspēles prieks. Bet uzburt dziļu pārdzīvojumu un katra tēla emocionālo izaugsmi un transformācijas nav viegla lieta, tas no aktiera prasa dziļu izpratni un ļoti precīzu darbu ar lelli.

Sniega karaliene, vecmāmiņa, princese, vārna Karro, arī pļavas ziedi, šerpā laupītāja un vēl, un vēl - tik raiba un plaša tēlu un viņu raksturu palete vienā izrādē.

Lomās - Dārta Bukovska, Kaiva Bukovska, Sanija Stiebriņa, Aksels Zommers, Jurģis Zommers, Ieva Vilnīte, Iveta Pedele, Maiga Picka, Edija Zommere, u.c.

21. aprīlī izrādi vērtēs Madonas novada amatierteātru skates žūrija.

27. aprīlis
DEJU KONCERTS - IELŪDZ "PASTALNIEKI "

DEJU KONCERTS - IELŪDZ "PASTALNIEKI"!

27. aprīlī plkst. 19.00 Ērgļu saieta namā

Starptautiskajai dejas dienai veltīts Deju kolektīva “Pastalnieki”

Koncerts  “No varēšanas plāceņa”

Aicināti kolektīvi no Viļāniem, Baložiem, Jūrmalas un Rīgas

Ieejas maksa 3.00 eur

1. maijs
​XVII SARĪKOJUMU DEJU KONKURSS "ĒRGĻU VIZBULĪTE-2024"

​XVII SARĪKOJUMU DEJU KONKURSS "ĒRGĻU VIZBULĪTE-2024"

  1. maijā plkst. 12.00 Ērgļu saieta namā XVII Sarīkojumu deju konkurss“Ērgļu vizbulīte- 2024”

Ik gadu 1. maijā Ērgļos uzzied viens no krāšņākajiem deju ziediem – Vizbulīte! Soļi veido deju, kas ļauj paust to, ko cilvēks nespēj izteikt ar vārdiem. Partneris un partnere - divi dažādi cilvēki divās atšķirīgās lomās. No vienas puses, partneris „zīmē” dejas rakstu, bet partnere realizē partnera ieceri. Taču no otras puses – partnere iemieso dejas dvēseli un eleganci, bet partnerim tiek gods parādīt partneri visā tās krāšņumā. Tā varētu raksturot dejas burvības pārņemto gaisotni tradicionālajā sarīkojumu deju konkursā „Ērgļu vizbulīte”.

Konkursā piedalās dejotāji Pērnavas Igaunijā un Latvijas pilsētām - Madonas, Valmieras, Cēsīm, Viļakas, Madlienas, Mazozoliem un Ērgļiem.
Dejotājiem jādejo Lēns valsis, Tango, Vīnes valsis, Kviksteps, Ča-ča, Rumba un Džaivs. Izpildījumu vērtē kompetenta žūrija. Dejotāji centīgi un ar lielu nopietnību rāda savu dejas mākslu, un ikvienu gaida patīkams rezultāts. Apbalvošanas ceremonijā līdz ar diplomu, katrs dalībnieks balvā saņem īpašu konkursa balvu ar Vizbulītes simboliku

Biļešu cena 7.00 eur

4. maijs
TMLS "ĒRGĻI" IZSTĀDE

TMLS "ĒRGĻI" IZSTĀDE

4. maijā no plkst. 10.00 Ērgļu saieta namā  Baltā galdauta svētkiem veltīts TLMS “ĒRGĻI”

Galda klājums un darbu parāde

Visi aicināti saieta namā apskatīt Baltā galdauta svētkiem veltīto izstādi!

4. maijs
PAVASARA GADATIRGUS ĒRGĻOS

PAVASARA GADATIRGUS ĒRGĻOS

2024. gada 4. maijā pašā rīta agrumā uz Oškalna ielas “Pavasara gadatirgus Ērgļos”

Aicināti visi pirkt un pārdot gribētāji!